Wczytuję dane...

Aranżacja wnętrza pokoju hotelowego - jak dobrać odpowiednie firany i zasłony?

Aranżacja wnętrza pokoju hotelowego - jak dobrać odpowiednie firany i zasłony?

Aranżacja wnętrza pokoju hotelowego to nie lada wyzwanie. Niezbędne jest znalezienie odpowiedniej formuły, która zadowoli gusta i wymagania wielu różnych gości, a także nie będzie utrudniać pracy personelowi. Zasłony i firany to być może element z pozoru niewielki, w praktyce jednak bardzo istotny. Jak pogodzić ze sobą cały szereg wielu wymagań? W artykule mamy dla was kilka podpowiedzi.

Jakie powinny być dobre zasłony do pokoju hotelowego?

Dobór odpowiednich zasłon będzie o wiele łatwiejszy, jeśli na początku postaramy się o odpowiedź na pytanie - czego właściwie potrzebujemy? Podjęcie właściwej decyzji będzie wymagało rozważenia kilku istotnych cech dotyczących materiałów, jakie zamierzamy wykorzystać:

  • jakość - hotelowi goście potrafią docenić jakość i nie muszą być przy tym ekspertami, by zauważyć, gdzie właściciel postanowił oszczędzić, warto wiec zadbać o porządny materiał
  • uniwersalność - pokój hotelowy to miejsce, którego lokatorzy błyskawicznie się zmieniają, a gusta są różne - nie możemy dogodzić wszystkim, jednak warto zadbać o to, by estetyka, a więc kolor i wzór, były w miarę uniwersalne - o ile nie planujemy wystroju hotelu w ściśle określonym stylu, postawienie na wszechstronną estetykę doskonale się sprawdzi
  • odporność - nie oszukujmy się, do hotelów trafiają różni goście, nie wszyscy będą podchodzili do hotelowej własności w taki sam sposób, a do tego doliczyć trzeba jeszcze różnie wypadki, które po prostu się zdarzają, dlatego firany powinny być możliwie odporne na plamy czy przypadkowe zahaczenia, tak aby nie rozrywały się zbyt łatwo, a plamy można było łatwo usunąć w praniu

Chociaż wymienione wyżej kwestie mogą się wydawać z pozoru błahe, to jednak warto je brać pod uwagę, bo w znacznej mierze to one decydują o trafności naszego wyboru. Należy przy tym wspomnieć, że dotyczyć one będą dokładnie w takim samym stopniu omawianych zasłon, jak również firan. 

Jakie wymiary zasłon?

Doborem zasłon o odpowiednich wymiarach możemy stworzyć niepowtarzalny efekt lub zepsuć wszystko, dlatego poświęćmy chwilę, by znaleźć rozwiązania odpowiednie do potrzeb. Jeśli chodzi o szerokość sprawa wydaje się być prosta - zasłony nie powinny być węższe niż wynosi szerokość okna, a byłoby dobrze, jeśli będą nieco szersze. W ten sposób będą dobrze pełniły przede wszystkim swoją rolę użytkową, czyli chroniły gości przed słońcem lub wścibskim wzrokiem. 

W poszukiwaniu odpowiedniej długości musimy natomiast wziąć pod uwagę kilka czynników. Zasłony hotelowe powinny być dostosowane do okna i jego otoczenia. Najlepszy efekt wywrą na gościach długie zasłony, kończące się zaledwie parę centymetrów nad podłogą. Sprawdzą się nie tylko przy wysokich oknach balkonowych, ale również przy krótszych, przykrywając nie tylko okno, ale również parapet. Jeśli jednak przy samym oknie znajdują się meble, wtedy należy mieć na uwadze, by zasłony były krótsze - jeśli dotkną mebli, powstaną nieeleganckie zagięcia materiału, które niczego nie dodadzą estetyce pokoju, a nawet wręcz przeciwnie.

Gęstość zasłon

W doborze zasłon powinniśmy kierować się, prócz estetyki, ich funkcją. Dlatego optymalnym wyborem do hotelowego pokoju będą gęste zasłony zaciemniające. Stoi za tym jeden prosty powód - przede wszystkim goście hotelowi w swoim pokoju chcą się zrelaksować i wypocząć. Nie zawsze w nocy, ale również w dzień. Wybór zaciemniających zasłon pozwoli sprostać temu zadaniu, chroniąc i przed światłem słonecznym i przed nocnym, sztucznym oświetleniem, które może znajdować się nieopodal pokoju. Dbałość o maksymalny komfort gości nakazuje kierować się tą przesłanką przy aranżowaniu wnętrza. 

Jak wybrać firany hotelowe?

Wyborowi zasłon hotelowych nieodłącznie towarzyszy dylemat jak wybrać firany do kompletu? Mają one ogromne znaczenie nie tylko jeśli chodzi o estetykę wnętrza pokoju, ale również tego, co na zewnątrz. Firany hotelowe bezpośrednio przekładają się na to, jak gość hotelowy będzie postrzegał widok z okna. Jeśli widokiem tym nie jest np. pełen samochodów parking, warto zadbać o przejrzyste firanki, które pozbawione są wszelkich ograniczających widok ozdób. Widok na jezioro, las czy góry to doskonały sprzymierzeniec, podnoszący atrakcyjność oferowanych usług. Warto z tego skorzystać i pozwolić lokatorom pokoju podziwiać piękno przyrody już z wnętrza budynku. Dzięki dbałości o takie detale bez wątpienia hotel zostanie zapamiętany dobrze, a także znajdzie się w gronie potencjalnych wyborów przy kolejnych wakacjach lub podróży służbowej.

Estetyka - na co postawić?

Wspomnieliśmy już, że zasłony i firany powinny się cechować uniwersalizmem. Właśnie dlatego popularnością w hotelach cieszą się stonowane kolory i jednolite materiały. Czy to znaczy, że nie należy sięgać po żadne wzory lub desenie? Niekoniecznie - jeśli celujemy w określony styl, wtedy takie rozwiązania mogą być nieuniknione. W innym wypadku należy unikać jaskrawości oraz pozwolić sobie co najwyżej na delikatne wzornictwo, priorytet kładąc na poczucie komfortu gości, aby wystrój pokoju kojarzył im się z wypoczynkiem i na ten wypoczynek rzeczywiście pozwolił.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu, w którym znajdziesz nie tylko zasłony i firany, ale również inne tekstylia hotelowe, które będą niezbędne w każdym hotelu. W przypadku dodatkowych pytań nasz zespół pozostaje do dyspozycji, aby na nie odpowiedzieć i doradzić przy wyborze - wystarczy do nas napisać lub zadzwonić pod podany na stronie numer.

Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, jak wybrać idealną pościel i ręczniki dla swojego hotelu? Jeśli tak, ten artykuł jest dla Ciebie!